Tynki gliniane

Naturalne i ekologiczne tynki gliniane w atrakcyjnych cenach, włączone do oferty Manufaktury Cegły Cekobud mogą być wykorzystywane jako baza do malowania, tapetowania czy układania płytek lub ostateczna warstwa wykończeniowa ścian i sufitów. Gotowe do użycia mieszanki gliniane są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Gwarantują zdrowe i bezpieczne środowisko w pomieszczeniach oraz optymalną akumulację ciepła. Pozwalają również stworzyć we wnętrzach niepowtarzalny nastrój, bez obciążania domowego budżetu.

Kategoria: Tynki gliniane

Tynk gliniany dla profesjonalistów i amatorów

Oferowane tynki z gliny dostępne są w wariancie gruboziarnistym oraz drobnoziarnistym. Tynk gliniasty gruboziarnisty wykorzystywany jest jako zaprawa do murowania ścian oraz tynk wierzchni. Wariant ze słomianą sieczką sprawdza się doskonale w przypadku rustykalnych, klimatycznych wnętrz. Z kolei tynk gliniasty gliniany drobnoziarnisty jest używany do stworzenia warstwy wykończeniowej tynku gruboziarnistego. Pozwala na efektowne, gładkie zwieńczenie powierzchni ściany lub sufitu. Tynki z Manufaktury Cegły Cekobud są łatwe i komfortowe w użyciu, dlatego też mogą korzystać z nich zarówno profesjonalni tynkarze, jak i amatorzy, planujący samodzielny remont domu czy mieszkania. Przed rozpoczęciem tynkowania należy odpowiednio przygotować podłoże oraz zabezpieczyć elementy wyposażenia, które w trakcie prac mogą ulec zabrudzeniu.

Unikalne właściwości ekologicznego tynku z gliny

Tynki gliniaste gruboziarniste i drobnoziarniste są coraz częściej wykorzystywane w trakcie budowy domu, remontu mieszkania czy odnawiania przestrzeni biurowych, stając się doskonałą alternatywą dla popularnych tynków gipsowych bądź cementowych. Wszystko za sprawą unikalnych właściwości tynków z gliny, takich jak zdolność do przepuszczania pary wodnej, magazynowanie ciepła, a także wysokiej odporności na pleśń i grzyby. Ekologiczne, hipoalergiczne tynki tworzą bezpieczne i zdrowe środowisko w pomieszczeniach, dlatego też są szczególnie polecane alergikom. Tynk gliniasty to również idealne rozwiązanie do pokojów dziecięcych. Wysokiej jakości, ekologiczne tynki mogą zostać wykorzystane do nowoczesnych i rustykalnych aranżacji. Dzięki atrakcyjnej, konkurencyjnej cenie tynk gliniany pozwala odmienić wnętrza oraz dodać im niepowtarzalnego, stylowego charakteru, bez konieczności obciążania domowego budżetu.