Manufktura
Cegły Cekobud

70 lat doświadczenia czterech pokoleń w produkcji cegieł ręcznie formowanych

Obecnie dzięki wykorzystaniu cztero-pokoleniowego doświadczenia w tworzeniu doskonałej jakości cegieł licowych - elewacyjnych, Manufaktura przeżywa swój renesans, stając się największym producentem Cegły Kraśnickiej Ręcznie Formowanej.

Poprzez rzemieślniczą, ręczną produkcję naszych cegieł  jest ona  produktem niszowym na rynku, tym samym zyskuje miano szlachetnej i  wyjątkowej  "cegły z duszą”.

W procesie ręcznego formowania powstaje jej wyjątkowy kształt. Cegły posiadają na każdym licu delikatne żłobienia wynikające z ułożenia gliny w formie, co nadaje jej naturalnego i niepowtarzalnego charakteru naturalnej cegły.

Kolorystyka cegieł ręcznie formowanych jest wyjątkowa i ponadczasowa. Cegły uzyskują szlachetne odcienie pochodzące z wypału naturalnych minerałów, dzięki czemu emanują przyjemnym „ciepłem” prawdziwej ceramiki.

Zwykło się u nas mawiać, że nie ma dwóch identycznych cegieł, każda jest jedyna w swoim rodzaju.

Taka produkcja z pietyzmem przyciąga coraz większe grono świadomych i wymagających konsumentów z Kraju i Europy, którzy doceniają jej oryginalność i naturalne piękno.

Cegły są wykorzystywane do wznoszenia elewacji, ogrodzeń, dekoracji i stylizacji wnętrz oraz aranżacji ogrodów.

Cegły i płytki z naszej Cegielni Cekobud są od stosowana w budownictwie mieszkaniowym, publicznym i sakralnym, służąc także do  renowacji zabydków z okresów Gotyku, Renesansu, czy późniejszych.