News

69 odsłony

Czy cegła na posadzkę to dobry wybór?

Podłoga to niewątpliwe ważny element wystroju każdego pomieszczenia. Decydując się na daną warstwę wykończenia warto mieć świadomość, że zostanie ona z nami na dłużej. Wybierając kolor ścian, w szybki i łatwy sposób można go przemalować. Jednak układając daną podłogę zazwyczaj nie wymieniamy jej po jednym sezonie. Jednym z ciekawych pomysłów na wykończenie podłogi na tarasie czy oranżerii jest płytka ceglana, która nada niepowtarzalnego klimatu w każdym pomieszczeniu.

63 odsłony

Cegła w kuchni i salonie - trendy wnętrzarskie 2022

Czerwona cegła we wnętrzach 2022 nie traci na popularności. Ponadczasowość, elegancja i wytrzymałość wyrobów ceramicznych to atuty, które sprawiają, że wiele osób decyduje się na wykończenie ścian płytkami ceglanymi zarówno w kuchni, jak i w salonie.

104 odsłony

Współczynnik przenikania ciepła ścian 2022

Współczynnik przenikania ciepła to ilość energii, czyli ciepła, które przenika przez daną ścianę, dach lub okna czy drzwi. Im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym większa izolacyjność cieplna przegrody. Co kilka lat jednak Warunki Techniczne określają coraz to niższy zalecany współczynnik, co przekłada się na konieczność stosowania lepszych i grubszych materiałów izolacyjnych w naszych domach.

61 odsłony

Wady i zalety ścian jedno-, dwu- i trójwarstwowych

Na co zwrócić uwagę wybierając technologię, w której wzniesione zostaną ściany w nowo projektowanym budynku? Na izolacyjność cieplną przegrody, koszty czy czas potrzebny do jej wymurowania? Faktem jest, że podczas budowy należy brać pod uwagę wszystkie z wyżej wymienionych czynników. Warto zatem znać wady i zalety budowy ścian jedno-, dwu- i trójwarstwowych.

168 odsłony

Na co zwrócić uwagę wybierając zaprawę murarską?

Rozpoczynając budowę domu dużą wagę przykładamy do wyboru materiału, z którego go wykonamy. Zastanawiamy się, czy wybudować budynek z pustaków, cegły czy drewna. Jednak w przypadku budowy z elementów drobnowymiarowych należy zwrócić również szczególną uwagę na zaprawę, którą wykorzystamy do łączenia elementów.

93 odsłony

Czy budowa domu w jeden sezon jest możliwa?

Czy można wybudować dom w jeden sezon? Pytanie to zadaje sobie niejedna osoba będąca w fazie planowania tej ogromnej inwestycji. Jest to prawdziwe przedsięwzięcie, które powinno być poprzedzone skrupulatną analizą. Niektórzy decydują się na rozłożenie tej inwestycji na lata, inni pragną jak najszybciej wprowadzić się do swoich wymarzonych czterech kątów. Pomijając względy ekonomiczne, należy również brać pod uwagę kwestię technologiczną. Czy w takim razie jeden sezon wystarczy, aby wybudować i wykończyć dom w technologii tradycyjnej?

103 odsłony

Rodzaje cegły ręcznie formowanej dostępnej w Manufakturze Cegły Cekobud

Manufaktura Cegły Cekobud tworzy cegły ręcznie formowane najwyższej jakości. Posiadają one pełną mrozoodporność i wytrzymałość, jednak oprócz cegieł posiadających dobre właściwości mechaniczne, w swojej ofercie posiadamy także cegły zróżnicowane pod względem kolorystycznym. Ręczne formowanie zapewnia niepowtarzalną fakturę i kształt, a stosowanie naturalnych surowców i tradycyjnego sposobu wypalania gwarantuje unikatowe wybarwienie cegieł.

105 odsłony

Dom energooszczędny z elewacją z cegły

Z roku na rok wymagania odnośnie projektowanego oporu ciepła dotyczącego przegród pionowych i poziomych w budynkach mieszkalnych rosną. Dawniej ocieplenie ścian styropianem o grubości 10 cm w zupełności wystarczało do zapewnienia wymaganych norm i zaleceń technicznych, jednak obecnie jest to grubość niegwarantująca odpowiedniego oporu ciepła w naszej przegrodzie.

111 odsłony

Cegła formowana ręcznie a produkowana maszynowo - podstawowe różnice

Coraz większe zainteresowanie w gronie inwestorów i architektów zyskuje cegła formowana ręcznie - głównie z uwagi na jej niepowtarzalny i oryginalny wygląd. Rozpoczynając budowę swojego domu warto znać jednak podstawowe różnice między cegłą wytwarzaną ręcznie a tą produkowaną maszynowo. Znajomość właściwości jakie mają dane materiały budowlane pozwoli podjąć właściwą decyzję przy ich zakupie.

107 odsłony

Jak pozbyć się wilgoci z budynków - metody osuszania murów ceglanych

Wilgoć w budynku to zmora nie tylko starych i źle zaizolowanych domów, ale również nowo wznoszonych obiektów. Problem ten dotyka szczególnie tych domów, które zostały wybudowane i wykończone w jednym sezonie budowlanym. Jak zatem pozbyć się już obecnej wilgoci w naszych domach? Wszystko zależy od tego, co wpłynęło na obecny w nim poziom wilgotności.