News

38 odsłony

Cegła ręcznie formowana od Manufaktury Cegły Cekobud

Cegła ręcznie formowana to jeden z tych materiałów, których sposób produkcji nie zmienił się od lat. Powodem tego nie jest niechęć właścicieli do nowych technologii, a wręcz przeciwnie - szacunek do tradycji i zaangażowanie w produkcję cegły według tradycyjnych zasad. Czym zatem wyróżnia się cegła ręcznie formowana? I czy warto wykorzystać ją jako materiał budulcowy w domu jednorodzinnym?

94 odsłony

Cegła ręcznie formowana w stylu loft

Z czym kojarzy Ci się loftowe wnętrze? Prostota i minimalizm to cechy, które idealnie pasują do powyższego stylu. Do tego wykorzystywanie elementów ze starych fabryk sprawia, że mieszkania utrzymane w stylu loft posiadają oryginalny i niepowtarzalny klimat. Przestronne loftowe pomieszczenia doskonale pasują zarówno do starych kamienic czy też nowoczesnych apartamentów typu studio. 

0 komentarze
66 odsłony

Dom w Wielkopolsce

Na serwisie ArchDaily ukazał się artykuł o realizacji z naszej Cegły :)

99 odsłony

Cegła ręcznie formowana w stylu industrialnym

Industrializm to styl, który ma wielu zwolenników na całym świecie. Jego surowość i niebanalność sprawia jednak, że nie każdy ma odwagę urządzić swój dom czy mieszkanie w podobnych klimatach. Nieoczywiste połączenie materiałów i rozwiązań, otwarte przestrzenie i wykorzystywanie wyposażenia fabryk do dekoracji nowego wnętrza to jedne z charakterystycznych cech industrializmu. Co jeszcze znajdziemy w industrialnych wnętrzach?

76 odsłony

Cegła ręcznie formowana w architekturze angielskiej

Cegła w architekturze i stylu angielskim odgrywa kluczową rolę - ceglane elewacje domów to element charakterystyczny dla angielskich ulic miast, przedmieść czy wiejskich okolic. Często stanowi też materiał wykańczający wnętrza. Dlaczego cegła cieszy tak dużym zainteresowaniem w angielskiej architekturze? Oraz czym jeszcze charakteryzuje się styl angielski? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

165 odsłony

Cegła ręcznie formowana w stylu prowansalskim

Styl prowansalski wielu z nas kojarzy się z bielą, lawendą i roślinnym motywem na meblach. Jest to słuszne skojarzenie, jednak charakterystycznym dla danego stylu materiałem jest także jasna cegła ceramiczna - biała lub kremowa. Układana często w kuchni między rzędami szafek lub na odsłoniętej ścianie stanowi element ocieplający wnętrze.

148 odsłony

Ceglane elewacje w 2022 roku

W roku 2022 na elewacjach nowo wznoszonych budynków mieszkalnych coraz częściej pojawia się zamiast warstwy tynku, elewacja z pięknych czerwonych cegieł ceramicznych. Trend ten zauważyć można również w obiektach handlowych oraz użyteczności publicznej - królują tu zarówno soczyste czerwienie jak i bardziej stonowane barwy. Co wpłynęło na ponowne zainteresowanie cegłą przez inwestorów?

166 odsłony

Cegła czerwona we wnętrzach

Cegła czerwona to ponadczasowe rozwiązanie, które wciąż zyskuje na popularności.  Spotkać ją można w niemal każdym pomieszczeniu - sypialni, salonie, kuchni czy łazience. Jeszcze niedawno cegłę dokładnie ukrywano pod warstwą tynku, dziś chętnie pokazywana jest w pomieszczeniach, gdzie stanowi jeden z głównych akcentów dekoracji wnętrz.

113 odsłony

Impregnaty do cegieł ręcznie formowanych

Cegła ręcznie formowana króluje w najnowszych projektach wnętrz. Wszystko za sprawą jej niepowtarzalnej faktury i kolorystyki - wytwarzana pracą ludzkich rąk jest unikatowa i jedyna w swoim rodzaju. Zachwyca wszystkich ceniących oryginalność i naturalne materiały. Jak jednak o nią dbać, aby cieszyć się jej wyglądem przez wiele lat?

127 odsłony

Cegła ręcznie formowana - co warto o niej wiedzieć

Budujesz lub właśnie remontujesz dom i marzy Ci się cegła w nowym wnętrzu? W tym artykule dowiesz się jaką cegłę wybrać oraz jak o nią dbać, aby zachwycała swoim wyglądem na dłużej.