Tynk gliniany gruboziarnisty

Podczas remontu ścian i sufitu niezbędny jest tynk, czyli swego rodzaju baza do pracy na tego typu powierzchniach. W naszej ofercie uwzględniliśmy tynk gliniany gruboziarnisty o sprawdzonej jakości oraz wydajności. Worek big-bag o wadze jednej tony daje ok. 600 l zaprawy tynkarskiej, co z powodzeniem powinno starczyć na nawet 60 m2 powierzchni. Ostateczny wynik zależy oczywiście od grubości nakładanego tynku. Produkt nada się m.in. do murowania ścian z cegieł ręcznie formowanych, także dostępnych w naszych katalogach.

W pełni Hipoalergiczny

Tynk dostępny w dwóch opcjach:

  • tynk gliniany klasyczny
  • tynk gliniany z sieczką słomianą (przy zamówieniu mailowym - cena 950 zł)

CENA ZA OPAKOWANIE BIG-BAG 1000 kg
Dostawa 220 zł /paleta (1 tona)

DOSTĘPNOŚĆ TOWARU: WIOSNA 2024

Ilość
Obecnie brak na stanie


799,00 zł
Brutto

Zastosowanie: do wnętrz jako baza lub wykończenie ścian i sufitów. Tynk można nakładać warstwowo aplikując ręcznie lub maszynowo.

Skład: glina lessowa, kruszywo kwarcowe, granulacja 0-5 mm

Opakowanie i wydajność: worek big-bag 1 tona (ok 600 l zaprawy tynkarskiej - 60 m2 przy grubości 10 mm) maksymalna grubość tynku 30mm

Przygotowanie: suchy tynk należy wymieszać z wodą w odpowiedniej proporcji do powstania właściwej masy roboczej. Podłoże musi być nośne, suche, chłonne, stabilne i wolne od zanieczyszczeń.

Tynk należy przechowywać w suchym miejscu, wówczas pozostaje przydatny do użycia przez bardzo długi czas.

Specyfikacja tynku glinianego gruboziarnistego

Proponowany tynk gruboziarnisty stanowi specjalną, gotową do użycia mieszankę glinianą. Zależnie od sposobu zastosowania można za jego pomocą nadać wnętrzom różnego charakteru. W składzie produktu znajdziemy glinę lessową oraz kruszywo kwarcowe o optymalnej granulacji. Dzięki dobrze dobranym proporcjom tynk gruboziarnisty gliniany pozostaje pełnowartościowym wsparciem podczas prac wykończeniowych. Można go stosować zarówno w inwestycjach deweloperskich, jak i starszym budownictwie z rynku wtórnego. Sprawdzi się nie tylko w budynkach murowanych, ale też drewnianych, pełniąc funkcję bazy dla tynków wykończeniowych. Materiał pozostaje w pełni hipoalergiczny.

Odpowiednie użytkowanie

Tynk gruboziarnisty gliniany można nakładać od jednej do kilku warstw ręcznie lub maszynowo. Stosuje się go przede wszystkim we wnętrzach. Przy założeniu grubości na poziomie 10 mm tona wystarczy na ok. 60 m2 powierzchni. Suchy tynk trzeba wymieszać z wodą. Przed nałożeniem należy odpowiednio przygotować podłoże, aby było m.in. nośne, suche i czyste. Aby pozostał przydatny do użycia przez dłuższy czas, należy przechowywać go wyłącznie w suchym miejscu.