Tynk gliniany drobnoziarnisty

Coraz częściej w budownictwie spotykamy się z trendami “eko”. To jeden z powodów, dla których tynk gliniany drobnoziarnisty stale zyskuje na popularności, ale za zakupem materiału przemawia znacznie więcej argumentów. Produkt podobnie, jak glina pozostaje antystatyczny oraz przeciwgrzybiczny. Świetnie radzi sobie z różnymi warunkami atmosferycznym, ponieważ m.in. reguluje wilgoć. Do tego kumuluje ciepło w chłodniejszym okresie oraz utrzymuje niższe temperatury latem.

CENA ZA OPAKOWANIE BIG-BAG 1000 kg

Dostawa 220 zł /paleta (1 tona)

Dostępny na zamówienie

Ilość
Obecnie brak na stanie


1 476,00 zł
Brutto

Zastosowanie: do wnętrz jako baza lub wykończenie ścian i sufitów. Tynk można nakładać warstwowo aplikując ręcznie lub maszynowo jako warstwa wykończeniowa gladka.

Skład: glina lessowa, kruszywo kwarcowe, granulacja 0-0,6 mm

Opakowanie i wydajność: worek big-bag 1 tona (ok 200 l zaprawy tynkarskiej - 200 m2 przy grubości 3 mm) maksymalna grubość tynku 3 mm

Przygotowanie: suchy tynk należy wymieszać z wodą w odpowiedniej proporcji do powstania właściwej masy roboczej. Podłoże musi być nośne, suche, chłonne, stabilne i wolne od zanieczyszczeń.

Tynk należy przechowywać w suchym miejscu, wówczas pozostaje przydatny do użycia przez bardzo długi czas.

Poznaj specyfikację tynku glinianego drobnoziarnistego

Tynk gliniany drobnoziarnisty cechuje się uziarnieniem na poziomie maksymalnie 0,6 mm, ułatwia pracę na ścianach lub sufitach. Pomimo drobnej granulacji producentowi udało się zachować wysokie parametry z zakresu wydajności. Przy odpowiedniej aplikacji tona materiału starcza nawet na 200 m2 powierzchni. Tynk drobnoziarnisty może być stosowany wewnątrz pomieszczeń. Wystarczy zmieszać materiał w odpowiednich proporcjach z wodą. Bez problemu można aplikować go ręcznie, jak też maszynowo w roli gładkiej warstwy wykończeniowej. Ważnym jest jednak, aby wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Musi być ono przede wszystkim wyczyszczone, suche oraz stabilne.

Dlaczego warto wybrać tynk gliniany drobnoziarnisty?

Przydatne właściwości to ważny, ale dalej jeden z wielu atutów, jakie oferuje tynk drobnoziarnisty. Jego zwolennicy zwracają także uwagę na kwestię niskiej ceny materiału w porównaniu do innych metod wykorzystywanych w budownictwie. Produkt pozostaje ponadto prosty w użyciu. Nie potrzeba do tego skrzynki specjalistycznych narzędzi. Z przygotowaniem oraz aplikacją poradzą sobie nawet osoby z mniejszym doświadczeniem. Poza tym tynk gliniany drobnoziarnisty pozostaje neutralny dla organizmu, a więc w pełni bezpieczny. W naszych katalogach można znaleźć więcej takich efektownych produktów. Warto przyjrzeć się np. płytkom ceglanym lub ręcznie formowanym cegłom.

2022-05-01