Ściana z cegły w salonie: inspiracje i praktyczne wskazówki

Ściana z cegły to popularny trend wnętrzarski, który dodaje charakteru i wyrazistości pomieszczeniu. W szczególności w salonie, taka dekoracja może stworzyć atmosferę przytulności i stylu. W artykule tym przedstawimy inspiracje oraz praktyczne wskazówki, jak efektywnie wkomponować ścianę z cegły do salonu.

Klasyczny urok cegły tradycyjnej

Cegła tradycyjna z pewnością przyciąga uwagę swoją rustykalną estetyką. W salonie może stanowić doskonałe tło dla mebli w stylu vintage lub industrialnym. Wybierając jasne odcienie cegły, stworzymy optycznie większe i jaśniejsze wnętrze. Cegła może być stosowana zarówno na jednej ścianie, tworząc efektowny akcent, jak i na wszystkich ścianach, nadając pomieszczeniu nowoczesnego charakteru.

Częstym pomysłem jest wykonanie lub pozostawienie odkrytych cegieł na ścianie z wiszącym telewizorem - pozostałe ściany utrzymane są już w gładkich strukturach, aby zaakceptować jedną część pomieszczenia.

Cegła w połączeniu z innymi materiałami

Ściana z cegły doskonale współgra z innymi materiałami. Połączenie cegły z drewnem, szkłem czy metalowymi dodatkami może nadać salonowi wyjątkowego charakteru. Kombinacja tych elementów stworzy harmonijną przestrzeń, jednocześnie podkreślając unikalność aranżacji.

Tworząc salon w stylu skandynawskim połącz cegłę z białymi ścianami i prostotą oraz drewnianymi elementami. Wybieraj salon w stylu loftowym, cegła z kolei idealnie skomponuję się z czernią i stalą tworząc surowy klimat pomieszczenia. Z uwagi na uniwersalność materiału jakim jest cegła idealnie wpasuje się ona zarówno w surową industrialną przestrzeń, jak i w przytulny salon w stylu skandynawskim

Oświetlenie jako kluczowy element

Aby podkreślić urok ściany z cegły, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Wiszące lampy, kinkiety lub punktowe źródła światła skierowane na cegłę potrafią podkreślić jej strukturę i nadać pomieszczeniu przytulny nastrój. Światło nada też przytulności pomieszczeniu.

Podsumowanie

Ściana z cegły to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną wnętrza pełnego charakteru i stylu. Inspiracje przedstawione powyżej to jedynie kilka najpopularniejszych pomysłów - możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone. Niezależnie od tego, czy wybierzemy klasyczną cegłę tradycyjną czy nowoczesną cegłę klinkierową, efekt na pewno będzie imponujący. Ważne jest jednak, aby harmonijnie połączyć tę dekorację z pozostałymi elementami wystroju salonu, tworząc spójną i estetyczną całość.

Zapraszamy do skorzystania z naszej opinii - w swojej ofercie posiadamy cegłę ręcznie formowaną najwyższej jakości w różnych odcieniach. Zajmujemy się formowaniem cegły w odcieniach soczystej czerwieni, przez beże czy brązy. Oferujemy także oryginalne i niepowtarzalne kształtki ceglane wykonywane na zamówienie według pomysłu inwestora. 

W sklepie online Manufaktury Cegły Cekobud znajdują się także impregnaty do cegły oraz tynki gliniane, które coraz częściej wykorzystywane są w budownictwie z uwagi na swoje właściwości.

Udostępnij ten wpis