Blog - co nowego?

72 odsłony
News

Zalety i zastosowanie tynków glinianych

Tynki to podstawowe materiały spotykane w każdym domu - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Pokrycie tynkiem ściany czy sufitu ma na celu wygładzenie jej powierzchni oraz ochronę konstrukcji przed czynnikami zewnętrznymi - chociażby parą wodną.

228 odsłony
News

Trendy wnętrzarskie 2023

Jest coś, co od dłuższego czasu można zauważyć, co nigdzie nie wyjdzie z mody, jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie - jest to zdecydowanie komfort i funkcjonalność. Wnętrze ma być nie tylko modne, ale chcemy, aby dobrze nam służyło podczas codziennego użytkowania, aby tworzyło idealną przestrzeń i oazę dla pracy i wypoczynku.

310 odsłony
News

Płytka ceglana - 5 pomysłów na zastosowanie cegły w mieszkaniu

Cegła od lat wykorzystywana jest nie tylko do budowy domów i mieszkań, ale również do wykańczania wnętrz. Jej uniwersalność, ponadczasowość i elegancja sprawia, że wciąż zyskuje ona swoich zwolenników. Pasuje ona zarówno do studia w loftowym i industrialnym klimacie, jak i do przytulnego mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim. W tym artykule przedstawimy 5 pomysłów na zastosowanie cegły mieszkaniu, aby nadać mu niepowtarzalnego charakteru.

385 odsłony
News

Poznaj zasady murowania w warunkach zimowych

Murowanie ścian, filarów i innych elementów konstrukcyjnych najłatwiej wykonywać, podczas gdy temperatury nie spadają poniżej +5ºC. Stosowana jest wtedy klasyczna zaprawa, bez specjalnych dodatków, gdyż nie ma możliwości, aby zaprawa zamarzła w czasie wiązania lub twardnienia. Problem jednak pojawia się, gdy występuje konieczność wniesienia konstrukcji w warunkach zimowych - jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule.

228 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana - zamów próbki od Manufaktury Cegły Cekobud

Cegła ręcznie formowana to ponadczasowość, elegancja i niepowtarzalny design. Wykonana z surowców najwyższej jakości oraz z dbałością o każdy szczegół staje się materiałem budowlanym, który przetrwa lata. Aby jednak wybrać rodzaj cegły najlepiej pasujący do stylu pomieszczenia Twojego domu lub na elewację warto na wstępie zamówić próbki i dopasować ich kolor oraz fakturę do pozostałego wyposażenia domu.

213 odsłony
News

Ściana trójwarstwowa - budowa i zalety

Budując dom istotną kwestią jest nie tylko jego wygląd, ale również funkcjonalność i zapotrzebowanie energetyczne. Szczególnie dzisiaj, kiedy ceny energii idą w górę, warto zwrócić uwagę na ilość surowców niezbędnych do ogrzania naszego domu. Jednym ze sposobów na ograniczenie zużycia ciepła jest wykonanie szczelnej izolacji termicznej lub wymurowanie konstrukcji ścian o jak najmniejszym współczynniku ciepła - w tym przypadku świetnie sprawdzają się ściany trójwarstwowe.

208 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana od Manufaktury Cegły Cekobud

Cegła ręcznie formowana to jeden z tych materiałów, których sposób produkcji nie zmienił się od lat. Powodem tego nie jest niechęć właścicieli do nowych technologii, a wręcz przeciwnie - szacunek do tradycji i zaangażowanie w produkcję cegły według tradycyjnych zasad. Czym zatem wyróżnia się cegła ręcznie formowana? I czy warto wykorzystać ją jako materiał budulcowy w domu jednorodzinnym?

261 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana w stylu loft

Z czym kojarzy Ci się loftowe wnętrze? Prostota i minimalizm to cechy, które idealnie pasują do powyższego stylu. Do tego wykorzystywanie elementów ze starych fabryk sprawia, że mieszkania utrzymane w stylu loft posiadają oryginalny i niepowtarzalny klimat. Przestronne loftowe pomieszczenia doskonale pasują zarówno do starych kamienic czy też nowoczesnych apartamentów typu studio. 

0 komentarze
176 odsłony
News

Dom w Wielkopolsce

Na serwisie ArchDaily ukazał się artykuł o realizacji z naszej Cegły :)

198 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana w stylu industrialnym

Industrializm to styl, który ma wielu zwolenników na całym świecie. Jego surowość i niebanalność sprawia jednak, że nie każdy ma odwagę urządzić swój dom czy mieszkanie w podobnych klimatach. Nieoczywiste połączenie materiałów i rozwiązań, otwarte przestrzenie i wykorzystywanie wyposażenia fabryk do dekoracji nowego wnętrza to jedne z charakterystycznych cech industrializmu. Co jeszcze znajdziemy w industrialnych wnętrzach?