Blog - co nowego?

237 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana - wybierz idealną cegłę czerwoną do wnętrz w stylu industrialnym!

Cegła to kluczowy element w stylu industrialnym. Dodaje surowości, charakteru i autentyczności wnętrzom utrzymanym w tej konwencji. Poniżej piszemy, jakie zastosowania czerwonej cegły są najlepsze do aranżacji pomieszczeń w stylu industrialnym.

437 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana w krajobrazie miejskim: jak wykorzystać produkty Cekobud w miejskich przestrzeniach

Krajobraz miejski, choć pełen nowoczesności i betonowych konstrukcji, może zyskać wyjątkowego uroku i charakteru także dzięki zastosowaniu tradycyjnych materiałów budowlanych. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób cegła ręcznie formowana może być wykorzystana do stworzenia estetycznych i funkcjonalnych przestrzeni miejskich, które zachwycą mieszkańców i odwiedzających.

260 odsłony
News

Klasyczny urok cegły czerwonej: dlaczego warto wybrać produkty Cekobud do swojego projekt

Cegła czerwona od wieków jest symbolem trwałości, elegancji i charakteru. Jej klasyczny urok przetrwał próbę czasu, nadając niepowtarzalny wygląd kamienicom, dworom i zamkom. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej inwestorów poszukuje materiałów budowlanych o wysokiej jakości i estetyce, cegła czerwona nadal pozostaje jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań. Dlaczego więc warto wybrać produkty Cekobud, manufaktury specjalizującej się w produkcji cegieł ręcznie formowanych, do swojego projektu? Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych powodów.

262 odsłony
News

Ekologiczne korzyści z wyboru cegieł ręcznie formowanych

W dzisiejszych czasach, kiedy świadomość ekologiczna staje się coraz ważniejszym aspektem naszego codziennego życia, wybór materiałów budowlanych odgrywa kluczową rolę w dbałości o nasze środowisko. W tym kontekście cegła ręcznie formowana staje się nie tylko popularnym, ale również ekologicznym wyborem dla wielu projektów budowlanych. Dlaczego więc warto zwrócić uwagę na ten tradycyjny materiał? Poniżej przedstawiamy ekologiczne korzyści z wykorzystania cegieł ręcznie formowanych dostępnych w naszej ofercie cegły Manufaktury Cekobud.

314 odsłony
News

Ściana z cegły w salonie: inspiracje i praktyczne wskazówki

Ściana z cegły to popularny trend wnętrzarski, który dodaje charakteru i wyrazistości pomieszczeniu. W szczególności w salonie, taka dekoracja może stworzyć atmosferę przytulności i stylu. W artykule tym przedstawimy inspiracje oraz praktyczne wskazówki, jak efektywnie wkomponować ścianę z cegły do salonu.

279 odsłony
News

Cegła w budownictwie - praktyczne porady od Cekobud

W dzisiejszych czasach, gdy najnowsze projekty często bazują na energooszczędnych rozwiązaniach i naturalnych materiałach, coraz więcej architektów i inwestorów wykorzystuje w swoich pracach cegłę ręcznie formowaną. Cegła nie tylko dodaje charakteru budynkom, ale także otwiera drzwi do niekończącej się kreatywności w projektowaniu. Cegła to materiał ponadczasowy, wykorzystywany już w starożytności, który do dziś ma wielu zwolenników. 

237 odsłony
News

Podłogi ceglane - wyjątkowe właściwości i zastosowanie

Podłogi ceglane stanowią niezwykle atrakcyjne rozwiązanie dla osób poszukujących unikalnych, stylowych i trwałych elementów wykończeniowych dla swojego wnętrza. W artykule tym przyjrzymy się bliżej właściwościom oraz różnorodnym zastosowaniom cegieł ręcznie formowanych, cegieł na podłogę, a także płytek ceglanych.

165 odsłony
News

Dom w Mławie

Dom  w Mławie - wielokrotnie nagradzany projekt

0 odsłony
News

Dom w Wielkopolsce

Dom z widokiem na jezioro | Studio GAB https://www.daibau.pl/artykul/696/dom_w_poznaniu_z_widokiem_na_jezioro_studio_gab

136 odsłony
News

Ręcznie formowana cegła w nowoczesnej architekturze: inspiracje dla architektów i projektantów

Tradycyjna cegła, znana jako materiał budowlany, wciąż ma wiele do zaoferowania w dzisiejszych projektach architektonicznych. Odkryjmy, więc jak architekci i projektanci wykorzystują ręcznie formowaną cegłę jako inspirację do tworzenia niezwykłych dzieł sztuki architektonicznej.