Sopro KMT Extra ciemny-szary 297

Sopro KMT Plus o ciemno - szarym odcieniu to mrozoodporna zaprawa z dodatkiem trasu reńskiego. Stosowana do murowania i fugowania murów z cegły o nasiąkliwości  przekraczającej  8%. Zaleca się jej stosowanie głównie w przypadku murów dekoracyjnych, a także jako materiał na fugi w przypadku układania na murach płytek ceglanych, szczególnie tych formowanych ręcznie. Szczelność zaprawy Sopro KMT Plus oraz odporność na pojawianie się wykwitów na murze spowodowana jest obecnością w zaprawie dodatków hydrofobowych oraz wysokiej jakości kruszywa o odpowiednio dobranej frakcji. Zaprawa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, dlatego z powodzeniem swoje zastosowanie znajduje zarówno w pomieszczeniach jak i na elewacji budynków. Posiada również niską zawartość chromianów.

Wielkość worka: 25 kg

Ilość
Dostępny

72,50 zł
Brutto

Zastosowanie i zużycie zaprawy Sopro KMT ciemno-szary 198 Plus

Zaprawa Sopro KMT Plus polecana jest do murowania i fugowania murów ceglanych o nasiąkliwości powyżej 8%, a więc szczególnie tych z cegieł ręcznie formowanych. Obecność dodatków hydrofobowych, trasu reńskiego oraz specjalnie dobranych frakcji kruszywa gwarantuje wysoką szczelność powstałej spoiny oraz brak powstawania wykwitów wapiennych.

Szacunkowe zużycie zaprawy przy murowaniu ścian o grubości jednej cegły (25 cm) wynosi 85kg/m², a także 40kg/m² w przypadku wznoszenia ścian o grubości 12 cm. Zużycie zaprawy Sopro KMT Plus przy jednostronnym fugowaniu wynosi około 5kg/m². Zużycie może jednak różnić się od siebie w zależności od rodzaju cegły - cegła pełna, kratówka, dziurawka - na poziomie 15%.

Czas zużycia i temperatura stosowania zaprawy Sopro KMT ciemno - szary 198 Plus

Zaprawę zaleca się wykorzystać w czasie nieprzekraczającym 60-90 minut. Po tym czasie zaprawa traci swoje właściwości i nie nadaje się do murowania, z powodu rozpoczęcia procesu twardnienia. Nie należy mieszać stwardniałej zaprawy ponownie z wodą lub mieszać jej ze świeżą zaprawą. Zaprawę należy stosować w temperaturze od +5°C do +30°C - zarówno jeśli chodzi o podłoże, powietrze jak i materiał. W przypadku stosowania zaprawy przy wyższej temperaturze może nastąpić zbyt szybkie odparowanie wody, co skutkować może złym związaniem, a kolejno spękaniem zaprawy.

Właściwości zaprawy Sopro KMT ciemno - szary 198 Plus

Zaprawa z trasem do cegieł nasiąkliwych Sopro KMT plus jest suchą zaprawą, która po wymieszaniu z wodą staje się gotowa do użycia. Zaprawa charakteryzuje się optymalną przyczepnością do cegły, będąc jednocześnie łatwa i szybka w przygotowaniu. Wysoka elastyczność zaprawy Sopro to gwarancja wysokiej szczelności, a jednocześnie przepuszczalności pary wodnej. Zaprawa jest odporna również na pojawianie się rys i spękań podczas twardnienia, z uwagi na specjalnie dobrane kruszywo o poszczególnych frakcjach. Zawartość trasu reńskiego, który wiąże resztki wodorotlenku wapnia, niweluje ryzyko powstawania wykwitów wapiennych, a także zmniejsza powierzchnię skłonną do podciągania kapilarnego wody. Zaprawa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Podłoże z cegły przed zastosowaniem zaprawy koniecznie należy oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń. Cegła powinna być sucha i czysta, przechowywana na paletach pod przykryciem. Nie należy murować ścian w przypadku występowania przymrozków lub gdy podłoże lub materiał są zamarznięte. Zaprawa Sopro nie wymaga stosowania dodatkowych środków i dodatków poprawiających jej urabialność czy inne właściwości charakterystyczne dla zapraw murarskich.