Sopro KMT Extra szary 288 25 kg

Zaprawa Sopro KMT Extra przeznaczona jest do murowania i fugowania murów o niskiej i wysokiej nasiąkliwości, w tym cegieł elewacyjnych oraz murów dekoracyjnych z cegły i płytek ceglanych ręcznie formowanych. 

Zaprawa wzbogacona jest o tras reński, co niweluje ryzyko powstania wykwitów wapiennych. Z uwagi na dodatek wyselekcjonowanych kruszyw i dodatków hydrofobowych zapraw posiada wysoką szczelność, zarazem wykazując wysoką paroprzepuszczalność pary wodnej. 

Wielkość worka: 25 kg

Ilość
Dostępny

58,90 zł
Brutto

Zaprawa Sopro KMT Plus przeznaczona jest do murowania fugowania murów o ceglanych o nasiąkliwości >8%. Zaprawa wzbogacona jest o tras reński, co niweluje ryzyko powstania wykwitów wapiennych. Z uwagi na dodatek wyselekcjonowanych kruszyw i dodatków hydrofobowych zapraw posiada wysoką szczelność, zarazem wykazując wysoką paroprzepuszczalność pary wodnej. Zaprawa Sopro dedykowana jest również do murowania i fugowania murów dekoracyjnych z cegły i płytek ceglanych ręcznie formowanych.

Zastosowanie i zużycie zaprawy Sopro KMT Plus szary 182

Zaprawa Sopro KMT Plus przeznaczona jest do murowania i fugowania murów z cegły o nasiąkliwości przekraczającej 8%. Z uwagi na swój odcień idealnie wkomponuje się również w murze dekoracyjnym, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

Przewidywane zużycie zaprawy w przypadku murów z cegły o grubości 12 cm wynosi około 40 kg/m². W przypadku grubszych murów o grubości 25 cm zużycie wzrasta do około 85 kg/m². Zaprawa Sopro jest również przeznaczona do fugowania murów z cegły - przewidywanie zużycie zaprawy wynosi 5 kg/m². Zużycie zaprawy może się wrosnąć do około 15 % z uwagi na różne rodzaje cegły - pełna, dziurawka, kratówka.

Czas zużycia zaprawy Sopro KMT Plus szary 182

Zaprawę Sopro najlepiej zużyć w czasie 60-90 minut od jej wymieszania z wodą. Po tym czasie zaprawa traci swoje właściwości i nie nadaje się do użycia. Nie zaleca się mieszać zaprawy po upływie wskazanego czasu ponownie z wodą, jak również z nową zaprawą. Zaprawę stosować w temperaturze +5°C do maksymalnie +30°C. Stosowanie zaprawy podczas niższych temperatur może skutkować złym związaniem i kruszeniem się zaprawy, a także brakiem przyczepności zaprawy do elementów murowych. W przypadku wyższych temperatur od tych zalecanych następuje zbyt szybkie odparowanie wody z zaprawy, wskutek czego może nastąpić jej zarysowanie i spękanie.

Właściwości zaprawy Sopro KMT Plus szary 182

Zaprawa Sopro KMT Plus szary 182 to sucha mieszanka przeznaczona do zmieszania z wodą. Dodatek trasu reńskiego i kruszyw o różnych frakcjach zapewnia szczelność zaprawy. Zaprawa Sopro KMT Plus to produkt o wysokiej przepuszczalności pary wodnej, łatwy i szybki w przygotowaniu. Elastyczność zaprawy zapewnia jej równomierne rozłożenie na elementach murowych. Zaprawa jest odporna na cykliczne zamarzanie i odmarzanie, jak również na pozostałe czynniki atmosferyczne - deszcz, śnieg i słońce. Odpowiednio dobrana do danych elementów murowych gwarantuje jakość i estetykę na lata. Zaprawa wykazuje wysoką przyczepność do cegieł i pozostałych elementów murowych. Jest odporna na powstawanie wykwitów wapiennych, co niweluje ich pojawianie się na elewacjach naszych domów.

W przypadku stosowania zaprawy Sopro KMT Plus należy oczyścić mur z wszelkich zanieczyszczeń i kurzu. Cegła nie może być zamarznięta - jej zbyt niska temperatura skutkować może złą przyczepnością zaprawy do cegły i jej późniejszym spękaniem. Mur z cegły należy również zabezpieczyć przed kapilarnym podciąganiem wody. Z uwagi na dodatek wyselekcjonowanych kruszyw zaprawa nie wymaga stosowania dodatkowych środków chroniących przed zamarzaniem.

Opis

Size
25 kg