System ocieplenia INFATEC P50/100

System ocieplenia  INFATEC P50/100 to wysokiej jakości płyty termoizolacyjne formowane pod ciśnieniem. Technologia ta zapewnia jednorodną termikę oraz stabilizację wymiarów - płyty nie są cięte z bloku, dzięki czemu nie dochodzi do wypaczenia materiału. Z uwagi na ich formowanie na zakład, system ocieplenia INFATEC 50/100 doskonale eliminuje powstawanie mostków termicznych. Ponadto jest to materiał odporny na zawilgocenie - posiada naskórek hydrofobowy, który zapobiega wnikaniu wody w strukturę materiału. Dodatkowo perymetryczna powierzchnia płyty zapewnia swobodne odprowadzenie wilgoci z wnętrza pomieszczenia, niwelując przy tym powstawanie pleśni i grzybów w budynkach, a także zawilgocenie samej termoizolacji.

Ilość
Dostępny

90,60 zł
Brutto

System ocieplenia INFATEC P50/100 to wysokiej jakości płyty termoizolacyjne formowane pod ciśnieniem. Technologia ta zapewnia jednorodną termikę oraz stabilizację wymiarów - płyty nie są cięte z bloku, dzięki czemu nie dochodzi do wypaczenia materiału. Z uwagi na ich formowanie na zakład, system ocieplenia INFATEC 50/100 doskonale eliminuje powstawanie mostków termicznych. Ponadto jest to materiał odporny na zawilgocenie - posiada naskórek hydrofobowy, który zapobiega wnikaniu wody w strukturę materiału. Dodatkowo perymetryczna powierzchnia płyty zapewnia swobodne odprowadzenie wilgoci z wnętrza pomieszczenia, niwelując przy tym powstawanie pleśni i grzybów w budynkach, a także zawilgocenie samej termoizolacji.

System ocieplenia INFATEC dedykowany jest jako termoizolacja ścian z elewacją z cegły klinkierowej. Z uwagi na występowanie na powierzchni rombków, nie jest konieczne stosowanie dodatkowej siatki w celu przyklejenia płytek ceglanych. Powierzchnia ocieplenia INFATEC gwarantuje wysoką przyczepność i stabilizację elewacji. Ponadto wyposażenie płyt w prowadnice umożliwia estetyczny i łatwy montaż płytek klinkierowych. Płyty posiadają również wyprofilowane nisze pod łączniki, co pozwala na skuteczne mocowanie zarówno samej termoizolacji, jak i elewacji.

Parametry płyt termoizolacyjnych INFATEC®

 • bardzo dobre parametry cieplne - lambda od 0,032-0,036W/m2K
 • udarność Systemu > 12,6 J
 • naprężenia ściskające przy 20% odkształceniu względnym > 150 kPa
 • wytrzymałość na zginanie > 250 kPa
 • wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych > 200kPa

Stosując odpowiednią grubość płytek klinkierowych narzucony zostaje odpowiedni rozmiar spoiny, co wpływa pozytywnie na wygląd, jak również szczelność i trwałość elewacji.

Kotwienia z polimerowo docieplonym trzpieniem, dostępne w danym systemie, eliminują mostki termiczne, powstałe na skutek przymocowywania płyt do warstwy konstrukcyjnej ściany.

Zastosowanie bardzo mocnych systemowych zapraw klejowych w technologii, wraz ze spoiną niwelującą powstawanie lokalnych wysoleń charakterystycznych dla klinkieru.

W skład systemu wchodzą:

 • Infatec P- płyta termoizolacyjna
 • Infatec D - izolowane łączniki mechaniczne
 • Infatec K - systemowa zaprawa klejowa
 • Infatec F - systemowa zaprawa fugowa

Kompletny zestaw materiałów INFATEC bez klinkieru objęty KOT, dokumentami ogniowymi, oraz rekomendacja istnienia elewacji 50 lat.

W ofercie dostępne są również inne grubości płyt dociepleniowych XPS

Podana cena dotyczy zestawu materiałów INFATEC P50/100:

 1. Płyta termoizolacyjna INFATEC P
 2. Zaprawa klejowa INFATEC K
 3. Zaprawa do fugowania INFATEC F
 4. Łącznik mechaniczny INFATEC D