Płytka ceglana - 5 pomysłów na zastosowanie cegły w mieszkaniu

Cegła od lat wykorzystywana jest nie tylko do budowy domów i mieszkań, ale również do wykańczania wnętrz. Jej uniwersalność, ponadczasowość i elegancja sprawia, że wciąż zyskuje ona swoich zwolenników. Pasuje ona zarówno do studia w loftowym i industrialnym klimacie, jak i do przytulnego mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim. W tym artykule przedstawimy 5 pomysłów na zastosowanie cegły mieszkaniu, aby nadać mu niepowtarzalnego charakteru.

Cegła między szafkami w kuchni

W przestrzeni między szafkami w kuchni najczęściej projektowane są płytki lub lacobel - dobrym rozwiązaniem są też jednak płytki ceglane. Świetnie sprawdzają się w kuchni utrzymanej w stylu prowansalskim nadając ciepła i przytulności pomieszczeniu. Z uwagi jednak na obecne w kuchni czynniki takie jak tłuszcz czy para wodna, cegłę warto zabezpieczyć odpowiednim impregnatem, który zabezpieczy powierzchnię przed zniszczeniem. 

Cegła w sypialni

Cegła w sypialni sprawdzi się zarówno jeśli wnętrze utrzymane jest industrialnym, loftowym, skandynawskim czy prowansalskim klimacie. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest wykończenie cegłą ściany zlokalizowanej za oparciem łóżka. Ostatnim hitem wnętrzarskim jest jednak także połączenie cegły z motywem roślinnym w postaci zielonych ścian.  Najczęściej do sypialni wybierana jest cegła o stonowanych barwach - odpadają w tym przypadku soczyste czerwienie. 

Cegła na ścianie w salonie

Salon to reprezentatywna część domu - dużą uwagę przywiązujemy więc do jego wyglądu i designu. Oprócz niezbędnej funkcjonalności przestrzeni, chcemy aby wnętrze to zachwycało naszych gości. Dobrym sposobem na osiągnięcie zamierzonego celu jest łączenie materiałów ponadczasowych, które nadadzą elegancji danemu pomieszczeniu. Cegła w połączeniu z białymi ścianami, a także prostymi meblami to propozycja uniwersalna, która z biegiem czasu nie wyjdzie z mody. Ważne jest jednak aby dodatki nie przytłoczyły wnętrza - zaleca się zatem wykonanie jednej ściany z płytki ceglanej, pozostałe pozostawiając gładkie. 

Kominek z cegły

Kominek z cegły nada Twojemu wnętrzu przytulności. Wielu osobom kojarzy się on z ciepłą, górska chatą - jest  to bowiem idealne miejsce na relaks podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów. Kominek można wykonać zarówno w sposób nowoczesny, jak i klasyczny - w obu przypadkach cegła sprawdzi się doskonale. Nie tylko ze względu na swój uniwersalny design, ale także z uwagi na swoje właściwości - cegła to bowiem materiał kumulujący ciepło, który powoli oddaje je do otoczenia.

Cegła w łazience

Łazienka to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności - należy zatem w odpowiedni sposób zabezpieczyć materiały użyte do jej wykonania. Najczęściej na ścianach oraz podłodze układane są płytki. Szukając jednak oryginalnych, a jednocześnie ponadczasowych rozwiązań coraz więcej osób decyduje się na dodatek ceglanych elementów wykorzystując do tego często cegłę ręcznie formowaną, posiadającą niepowtarzalne wybarwienie i strukturę. Podobnie jak w przypadku kuchni, użyte w łazience cegły należy zabezpieczyć przed wnikaniem wody. 

Cegła i płytki ceglane od Manufaktury Cegły Cekobud

W ofercie naszej Manufaktury dostępne są zarówno cegły pełne jak i płytki ceglane o różnym wybarwieniu - rozpoczynając od soczystych czerwieni po stonowane kolory beżu czy brązu. Ponadto w ofercie znaleźć można także niezbędne impregnaty, fugi czy zaprawy - oferujemy również fachową pomoc i doradztwo na najwyższym poziomie. 

Udostępnij ten wpis