5 pomysłów na cegłę w Twoim domu

Cegły w naszym domu potrafią bowiem stworzyć wyjątkowy klimat i wyrazić więcej zarówno z przestrzeni, jak i osobowości właściciela. To, w jaki sposób prezentują się ściany ma znaczenie dla ogólnego wyglądu naszych wnętrz. Powierzchnia ścian stanowi kanwę, na której maluje się aranżacyjny obraz. Aranżacja z wykorzystaniem cegły jest więc w stanie przynieść daleko idące korzyści. Nie jest to tylko rozwiązanie o charakterze ozdobnym, ale również bardzo praktycznym. Cegły w mieszkaniu mogą znaleźć się w każdym pomieszczeniu, szybko wpływając na jego prezencję.

 

Cegła w sypialni, łazience, salonie

 

Coraz więcej osób przekonuje się, że cegła może prezentować się na ścianie naprawdę elegancko, stylowo i oryginalnie. Decydują się na nią osoby, które chcą wprowadzić do swoich wnętrz nieco surowego, industrialnego stylu, ale i te, które chcą połączyć cegłę z elementami sielskimi, uzyskując w ten sposób ciekawy kontrast. Dlatego cegły znajdziemy w kuchni, salonie, sypialni, a nawet w łazience. Ich surowość posiada w sobie wyjątkowy urok, który potrafi dobrze współgrać z wieloma stylami wykończeniowymi. 

Cegła - zaaranżuj ją, jak chcesz!

 

Mieszkania w kamienicach oraz blokach z wielkiej płyty da się ciekawie zagospodarować dzięki wprowadzeniu właśnie ceglanych wykończeń, które stają się coraz popularniejsze. Kuchnia, łazienka, salon, sypialnia - praktycznie każde pomieszczenie wchodzi w grę przy odświeżeniu jego wyglądu z wykorzystaniem modnych cegiełek. Dobrze dopasowane cegły są w stanie stworzyć zarówno ciekawe wzory, jak i bazę do dalszych, aranżacyjnych manewrów. Dzięki temu domownicy mają szerokie pole do działań. 

Kilka inspiracji na cegłę w Twoim domu

Gdzie doskonale sprawdzi się cegła i w jaki sposób podkreśli charakter danego wnętrza?

Salon

Cegła w salonie doskonale sprawdzi się na ścianie za telewizorem. Jeśli dobierzemy do tego odpowiednią szafkę RTV, na przykład białą, jeśli cegiełka jest ciemna, uzyskamy ciekawy efekt kontrastu. Taka ściana podkreśla również indywidualny styl domowników i tworzy wyjątkową przestrzeń, w której można oddać się przyjemnością płynącej z oglądania ulubionego filmu.

Kuchnia

W kuchni nasze cegiełki mogą zająć całą powierzchnię między górnymi a dolnymi szafkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować na nich na przykład ciekawy wieszak na ściereczki lub doniczkę z przyprawami. Jasna cegiełka dobrze sprawdzi się w kuchni w stylu prowansalskim. 


Łazienka

W łazience ciekawym pomysłem będzie aranżacja jednej ściany, na przykład tej, na której wisi lustro. Oryginalnie wyglądać będą płytki ceglane z okrągłym lustrem, co wprowadzi do tego ważnego pomieszczenia spokojną, harmonijną atmosferę.

Sypialnia

Ceglana ściana w sypialni może znaleźć się za łóżkiem. Jeśli chcemy maksymalnie wyeksponować piękno cegły, zdecydujmy się na łóżko bez zagłówka i małe, nocne lampki, na przykład w czarnym kolorze. Bardzo modnym rozwiązaniem jest także wybór wyższych, smukłych lamp stojących, czy też zwisających z sufitu.

Pokój nastolatka

Czy stara cegła sprawdzi się w pokoju nastolatka? Jak najbardziej! Postaw przy tym na metalowe łóżko z czarną ramą oraz ciekawe tekstylia. Jeśli nastolatek jest fanem motoryzacji, cegiełka będzie wdzięcznym tłem dla koła rowerowego oraz samochodowej opony.

Udostępnij ten wpis