Blog - co nowego?

38 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana od Manufaktury Cegły Cekobud

Cegła ręcznie formowana to jeden z tych materiałów, których sposób produkcji nie zmienił się od lat. Powodem tego nie jest niechęć właścicieli do nowych technologii, a wręcz przeciwnie - szacunek do tradycji i zaangażowanie w produkcję cegły według tradycyjnych zasad. Czym zatem wyróżnia się cegła ręcznie formowana? I czy warto wykorzystać ją jako materiał budulcowy w domu jednorodzinnym?

94 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana w stylu loft

Z czym kojarzy Ci się loftowe wnętrze? Prostota i minimalizm to cechy, które idealnie pasują do powyższego stylu. Do tego wykorzystywanie elementów ze starych fabryk sprawia, że mieszkania utrzymane w stylu loft posiadają oryginalny i niepowtarzalny klimat. Przestronne loftowe pomieszczenia doskonale pasują zarówno do starych kamienic czy też nowoczesnych apartamentów typu studio. 

0 komentarze
66 odsłony
News

Dom w Wielkopolsce

Na serwisie ArchDaily ukazał się artykuł o realizacji z naszej Cegły :)

99 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana w stylu industrialnym

Industrializm to styl, który ma wielu zwolenników na całym świecie. Jego surowość i niebanalność sprawia jednak, że nie każdy ma odwagę urządzić swój dom czy mieszkanie w podobnych klimatach. Nieoczywiste połączenie materiałów i rozwiązań, otwarte przestrzenie i wykorzystywanie wyposażenia fabryk do dekoracji nowego wnętrza to jedne z charakterystycznych cech industrializmu. Co jeszcze znajdziemy w industrialnych wnętrzach?

76 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana w architekturze angielskiej

Cegła w architekturze i stylu angielskim odgrywa kluczową rolę - ceglane elewacje domów to element charakterystyczny dla angielskich ulic miast, przedmieść czy wiejskich okolic. Często stanowi też materiał wykańczający wnętrza. Dlaczego cegła cieszy tak dużym zainteresowaniem w angielskiej architekturze? Oraz czym jeszcze charakteryzuje się styl angielski? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

165 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana w stylu prowansalskim

Styl prowansalski wielu z nas kojarzy się z bielą, lawendą i roślinnym motywem na meblach. Jest to słuszne skojarzenie, jednak charakterystycznym dla danego stylu materiałem jest także jasna cegła ceramiczna - biała lub kremowa. Układana często w kuchni między rzędami szafek lub na odsłoniętej ścianie stanowi element ocieplający wnętrze.

148 odsłony
News

Ceglane elewacje w 2022 roku

W roku 2022 na elewacjach nowo wznoszonych budynków mieszkalnych coraz częściej pojawia się zamiast warstwy tynku, elewacja z pięknych czerwonych cegieł ceramicznych. Trend ten zauważyć można również w obiektach handlowych oraz użyteczności publicznej - królują tu zarówno soczyste czerwienie jak i bardziej stonowane barwy. Co wpłynęło na ponowne zainteresowanie cegłą przez inwestorów?

166 odsłony
News

Cegła czerwona we wnętrzach

Cegła czerwona to ponadczasowe rozwiązanie, które wciąż zyskuje na popularności.  Spotkać ją można w niemal każdym pomieszczeniu - sypialni, salonie, kuchni czy łazience. Jeszcze niedawno cegłę dokładnie ukrywano pod warstwą tynku, dziś chętnie pokazywana jest w pomieszczeniach, gdzie stanowi jeden z głównych akcentów dekoracji wnętrz.

113 odsłony
News

Impregnaty do cegieł ręcznie formowanych

Cegła ręcznie formowana króluje w najnowszych projektach wnętrz. Wszystko za sprawą jej niepowtarzalnej faktury i kolorystyki - wytwarzana pracą ludzkich rąk jest unikatowa i jedyna w swoim rodzaju. Zachwyca wszystkich ceniących oryginalność i naturalne materiały. Jak jednak o nią dbać, aby cieszyć się jej wyglądem przez wiele lat?

127 odsłony
News

Cegła ręcznie formowana - co warto o niej wiedzieć

Budujesz lub właśnie remontujesz dom i marzy Ci się cegła w nowym wnętrzu? W tym artykule dowiesz się jaką cegłę wybrać oraz jak o nią dbać, aby zachwycała swoim wyglądem na dłużej.