Blog - co nowego?

37 odsłony
News

Jakie korzyści dają domy energooszczędne? Poradnik dla inwestorów i budujących

Domy energooszczędne to coraz bardziej popularny wybór w dzisiejszym świecie budownictwa. Coraz więcej inwestorów i budujących decyduje się na tę formę budowy ze względu na liczne korzyści, które oferują. W tym artykule dowiemy się, dlaczego warto zainwestować w dom energooszczędny i jakie korzyści są związane z danym rodzajem inwestycji.

90 odsłony
News

Zastosowanie cegieł w aranżacji wnętrz – inspiracje od Manufaktury Cegły Cekobud

Cegła jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych na świecie, której urok i trwałość przetrwały wieki. Tradycyjnie kojarzona z elewacjami budynków, cegła znalazła również swoje miejsce we wnętrzach, dodając im niepowtarzalnego charakteru i rustykalnego uroku. W artykule tym przyjrzymy się różnym sposobom wykorzystania cegieł w aranżacji wnętrz.

161 odsłony
News

Grill z cegły w ogrodzie - budowa krok po kroku

Własny przydomowy ogródek daje dużo możliwości - jednym z propozycji wykorzystania przestrzeni ogrodowej jest wybudowanie solidnego i wytrzymałego grilla, który świetnie sprawdzi się jako miejsce do przyrządzania posiłków w sezonie wiosenno-letnim.

235 odsłony
News

Najnowsze trendy w architekturze budynków mieszkalnych i ich wpływ na wybór materiałów budowlanych

Wpływ na najnowsze trudny w architekturze i designie budynków mieszkalnych w dużym stopniu mają w wydarzenia z ostatnich lat. Większa świadomość na temat zmian klimatu, dostęp do nowych technologii czy coraz większa liczba osób pracujących według systemu hybrydowego czy home office, sprawia, że projekty obecnie wznoszonych domów, a także materiały, z których są budowane różnią się od tych wykorzystywanych jeszcze kilka lat temu. 

226 odsłony
News

Brick Award 2023 - SP 400 Z Zendry Multi

Grand Prix i nagrodę w kategorii Sharing Public Spaces zdobyła Szkoła Podstawowa nr 400 w Warszawie zaprojektowana przez biuro Bujnowski Architekci

589 odsłony
News

Jak wykonać ogrodzenie z cegły?

Dobrze wybudowane ogrodzenie z cegły to solidne zabezpieczenie działki na lata. Istnieje jednak kilka możliwości zastosowania tego materiału - z cegły zbudować można lite ogrodzenie, które skutecznie odgrodzi posesje od otoczenia zewnętrznego lub podmurówkę i słupki, połączone z przęsłami kutymi, nowoczesnymi czy drewnianymi.

311 odsłony
News

Zalety i zastosowanie tynków glinianych

Tynki to podstawowe materiały spotykane w każdym domu - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Pokrycie tynkiem ściany czy sufitu ma na celu wygładzenie jej powierzchni oraz ochronę konstrukcji przed czynnikami zewnętrznymi - chociażby parą wodną.

566 odsłony
News

Trendy wnętrzarskie 2023

Jest coś, co od dłuższego czasu można zauważyć, co nigdzie nie wyjdzie z mody, jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie - jest to zdecydowanie komfort i funkcjonalność. Wnętrze ma być nie tylko modne, ale chcemy, aby dobrze nam służyło podczas codziennego użytkowania, aby tworzyło idealną przestrzeń i oazę dla pracy i wypoczynku.

493 odsłony
News

Płytka ceglana - 5 pomysłów na zastosowanie cegły w mieszkaniu

Cegła od lat wykorzystywana jest nie tylko do budowy domów i mieszkań, ale również do wykańczania wnętrz. Jej uniwersalność, ponadczasowość i elegancja sprawia, że wciąż zyskuje ona swoich zwolenników. Pasuje ona zarówno do studia w loftowym i industrialnym klimacie, jak i do przytulnego mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim. W tym artykule przedstawimy 5 pomysłów na zastosowanie cegły mieszkaniu, aby nadać mu niepowtarzalnego charakteru.

658 odsłony
News

Poznaj zasady murowania w warunkach zimowych

Murowanie ścian, filarów i innych elementów konstrukcyjnych najłatwiej wykonywać, podczas gdy temperatury nie spadają poniżej +5ºC. Stosowana jest wtedy klasyczna zaprawa, bez specjalnych dodatków, gdyż nie ma możliwości, aby zaprawa zamarzła w czasie wiązania lub twardnienia. Problem jednak pojawia się, gdy występuje konieczność wniesienia konstrukcji w warunkach zimowych - jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym artykule.